Ochrana na pracovišti 2.díl

31. 3. 2021 Předměty

Jestliže se vracíte po delším home office režimu do kanceláře, měli byste mít na paměti pár tipů, které vám mohou doslova zachránit život. Následky nemocí neradno podceňovat a my se s Vámi rádi podělíme rádi o pár tipů, co děláme pro to, aby naše pracovní prostředí bylo pro všechny bezpečné.

Back to work

V minulém článku jsme vám radili, jak se pracovat v době covidové a dnes se zaměříme na tipy, které Vám pomohou s fungováním na pracovišti. V případě, že do kanceláře musíte, dbejte na rozestupy. Uzpůsobit by se tak v open space kancelářích měl i prostor mezi pracovními deskami. Doporučovali jsme i zvážit střídání skupin pracujících doma a v kanceláři. V případě nákazy tak nelehne celá posádka naráz a budete moct za marody zaskočit. S trochou soukromí se vám bude lépe pracovat a nebudete se tolik rušit telefonáty. Nemáte zač!

Pozor, nesahat!

Sdílené prostory jsou samozřejmostí většiny kancelářských budov, tak mějte na paměti, že ne všichni si poctivě drhnou ruce 24/7 a spolehněte se raději na vlastní hygienické návyky. Na pracovištích dnes běžně bývají dezinfekční prostředky. Bezdotykové dávkovače jsou hitem roku 2021. Plastový dávkovač lze atraktivně brandovat například laserem nebo barevným potiskem. Ten, kdo má pod čepicí, může pro celé oddělení nechat vyrobit dezinfekční spreje nebo antimikrobiální gel s logem firmy. Rádi pro vás takovou vychytávku zrealizujeme a váš nadřízený tuto iniciativu jen ocení.

Do každé kapsy

Hygienické pomůcky jako jsou roušky, respirátory nebo rukavice nosíme v těchto dnech po taškách snad všichni. Praktickým pomocníkem, jenž se vejde i do malé kapsy, bude i klíč na bezdotykové otevírání dveří. Ano, čtete správně. A nač slouží, ptáte se? Představte si, že potřebujete na schůzku do desátého patra a na tour de schodiště jste zvolili nevhodné obutí. Výtah je tedy jasnou volbou. Na výtahových tlačítkách mohou ulpět bezcitné viry, kteří si na vás už už brousí zuby, ale vy jim nedáte šanci a tasíte praktický klíč. Čím méně kontaktu s okolím, tím menší pravděpodobnost rozšíření nemoci. P.S.: Jasně, seženeme i eco-friendly verzi 🙂

Otestujte svou kondici

Povinné testování i v menších firmách se pomalu vkradlo do každodenního harmonogramu a abyste nemuseli pořád chodit do lékárny, ušetříme vám cestu. Sady antigenních testů jsou dnes běžně dostupné ke koupi i ve větším množství. S jednoduchým návodem si zvládne na malého chemika zahrát každý a jasný výsledek se objeví do pár minut. Ačkoliv se ceny testovacích setů nepohybují v astronomických výšinách, jistota, že jste (zase) negativní je pro tyto případy k nezaplacení.

Imunita atleta

Pobyt na čerstvém vzduchu, vyvážená strava, přiměřený přísun tekutin (vodu, prosím vás, myslíme vodu!), dostatek psychického a fyzického odpočinku – spánku především. Své desatero doplňte dle libosti, ale podpořit obranyschopnost vitaminovými doplňky není rozhodně na škodu. Dámy prominou, ale teď nemáme na mysli magický mořský kolagen, který vám vymaže vrásky z čela. Raději bychom sáhli po Déčku, u kterého každá lékárnice odpřisáhne pozitivní vliv na imunitní systém nebo klasika, jenž nezklame – vitamin C. Hroznový cukr nebo bonbony obsahující vitaminy můžete mít v trendy firemních barvách hned u recepce. Nabídněte brandovaný minidezert návštěvníkům, sobě i kolegyním. Jistě neodmítnou a osladit si život je teď potřeba více než když dříve.