Ochrana na pracovišti

24. 2. 2021 Aktuality

Pandemie sem, lockdown tam. Téma číslo jedna, ke kterému se stočí většina aktuálních konverzací. Dřív než čekat, že vás někdo z této roční můry probudí, pojďme to Covidu jednou pro vždy zatrhnout. Jak dodržovat hygienické postupy v kanceláři, abyste se z toho nezbláznili? Co dělat, když se potvrdí nákaza na pracovišti a jak se jí vyhnout? Přinášíme mini-manuál pro zaměstnance i zaměstnavatele.

1. Váš nový parťák Home office

Obecně platí, že čím méně lidí se na pracovišti bude pohybovat, tím menší je riziko, že si domů z šichty odnesete nechtěný suvenýr. Zkuste se s kolegy domluvit na směnném provozu, kdy se po skupinách budete střídat v kanceláři, zatímco druzí budou pracovat z domu a další dny se vyměníte. V případě, že by se v jedné partě rozšířila nemoc, může druhá směna přispěchat na pomoc a firma tak nelehne popelem, než se všichni včetně vašeho šéfa uzdraví. Mezitím můžete otestovat při conference callech třeba bezdrátová sluchátka. otestovat Milými bonusy home office jsou: dressocode v podobě pohodlného pyžama, možnost větrat do haleluja a kávovar jen pro Vás!

2. Bez respirátoru ani ránu

Zní to banálně, ale aktivní nošení respirátoru sníží riziko nakažení až o 99 % a to už je slušné číslo, o které se dá dle Ministerstva zdravotnictví opřít. V současné době je na trhu nabídka respiračních ústenek rozmanitá a všechny kvalitní v Česku prodávané respirátory podléhají přísným zdravotnickým testováním běžně doložitelným certifikacemi. Můžete mít bílý či barevný, s potiskem či bez, lehký a prodyšný – zkrátka takový, který Vám po hodině nepoleze na nervy. Dokonce existují i ochranné pomůcky, které mají sebe-sterilizační schopnost, takže Vám jeden respirátor vydrží až týden, aniž byste ohrozili své zdraví. Rádi vás provedeme možnostmi a najdeme tu nejvíce vyhovující variantu pro vás a váš tým.

3. Nepodceňujte příznaky

Je vám zle? Nahlaste Áčko a zůstaňte doma! A to platí nejen pro teď, ať už je to chřipka, Covid nebo cholera, ohrozit na zdraví ostatní není moc kolegiální. Spousta zbytečných nakažení vzniká ještě v době, kdy nemocná osoba neví, že je infekční a nevědomky tak přinese vir mezi své spolupracovníky. U některých pacientů se symptomy projeví až po několika dnech přetrvávající slabosti, a to už kolikrát může být nakažená i Jarka z účetního, které sice taky není nejlíp, ale ještě si skočí k zubaři. Berte to tak, že není čas si hrát na hrdinu a makat v horečkách není příjemné pro nikoho. Radši vše vyležte a o to dřív se bude moci vrátit do standardního pracovního procesu. Kdybyste to doma opravdu nemohli bez práce vydržet, tak jistě oceníte dobíjecí stanici na telefon, která supluje technickou pomůcku i designový kousek na vaší pracovní desce.  P.S. Pro své vlastní dobro se vyhněte všem, komu zrovna není dobře. You can thank us later…

4. Čistota půl zdraví

Kdykoliv navštívíte veřejné prostory, je potřeba myslet na stovky lidí před vámi a na to, že umytí rukou je maličkost, která vám může doslova zachránit život. Tekoucí voda není na dosah? Nevadí, opět je tu 150 možností, jak se zbavit bakterií, mikrobů a nečistot například pomocí antibakteriálních a antimikrobiálních gelů. Dávkovač s šetrnou ale účinnou dezinfekcí lze instalovat hned u vchodu do firmy nebo Vám rádi necháme vyrobit kapesní gel s citronovou vůní a vlastním brandem. Plastová lahvička oděna do firemních barev je zároveň super-užitečný dárek pro klienty, jež měli odvahu se s vámi v této době setkat. #EverydayHero #RIP_Bacteria #F*ckCovid

5. Někdy příště

„Dobrý den, může Jindra ven? Nikdy nebo navždy!“ Dobře si rozmyslete, jestli opravdu potřebujete po práci hodinu trajdat po Lidlu, mít dvou hodinový meeting s markeťáky v zavřené zasedačce nebo vášnivě debatovat s vícero osobami v kuchyňce bez oken. Srocení lidu prostě nechte na doby, kdy si to budeme moct dovolit, a to teď bohužel není. Není potřeba šířit paniku a hysterii, ale opatrnosti není nikdy dost a vy přece nechcete nakazit 80letou babičku, kterou máte v plánu navštívit. Zůstat negativní nebylo nikdy víc COOL, tak proč se nestát trendsetterem? 🙂