Sportem ku firemnímu zdraví

11. 5. 2017 Tipy

Chystáte pro své zaměstnance nějakou tu jarní slezinu? Zkuste to letos pojmout více aktivně a uspořádejte firemní sportovní den. Odpoutejte se od pracovní rutiny v kanceláři, dopřejte si s kolegy trochu pohybu a stmelte pracovní kolektiv při týmových sportech.

Jaký sport zvolit?

Pravděpodobně se nikdy nezavděčíte všem, takže se nabízejí dvě možnosti. Můžete zvolit klasiku, která nikoho neurazí a všichni se mohou zapojit, jelikož pravidla jsou jasná. Nebo se můžete pustit do větší divočiny a kolegy trošku překvapit. Mezi osvědčené tutovky patří míčové turnaje (volejbal, fotbal nebo třeba pro větší odvážlivce rugby). Šlápnout vedle nemůžete ani s bowlingem, minigolfem či ping pongem, který se později může zvrtnout na beer pong.

Pokud chcete něco netradičnějšího vezměte kolegy do jump parku nebo třeba na vodu. Vrátit je také můžete do jejich dětských let a uspořádat jim klasický souboj v disciplínách jako je štafeta, šplh po tyči, skákání v pytli a přetahování s lanem.

Sportovní výbava je základ

Co by to bylo za sportovní den, kdyby každý tým neměl správnou výbavu. Až budou kolegové z marketingu poměřovat síly s obchodem, musí být jasné, kdo za jaký tým ,,kope”. Sportovní kraťasy ve firemních barvách, kšiltovky a trika se jménem, šťastným číslem a oddělením, za které podávají sportovní výkony jsou jasnou nutností. Dámy ocení, pokud budete myslet i na jejich vzhled a dopřejete jim dámská trička či tílka, ať rozdají trochu parády i u sportu. Pokud by náhodou nevyšlo počasí, situaci zachráníte firemními pláštěnkami a jede se dál!

Myslete na nesporťáky

Možná se mezi kolegyněmi a kolegy objeví sportovní odpůrci. Ať už to bude ze zdravotních důvodů, nebo slovo sport považují za sprosté jen tak z principu, buďte kolegiální a myslete i na jejich zábavu. Udělejte z nich rozhodčí a fanoušky číslo jedna. Správný fanoušek, ale musí mít výbavu. Bam bam tyče, řehtačky, píšťalky, fandící prsty, tleskací rukavice i trubky v barvách a s nápisem jejich oddělení jim zajisté udělají radost a sportovcům zajistí pořádný sportovní ,,bordel”.

Jde hlavně o to se dobře pobavit

U sportu každý hodí všechny pracovní problémy za hlavu a vypne, takže kolegy můžete poznat také z trochu jiné stránky. Soutěživí jedinci možná budou mít v následujících dnech na oddělení tichou domácnost, pokud neobsadí jejich tým první místo, ale aspoň budete mít jasno, kdo má tah na branku.

Takže sportu zdar!