Plakátům na zdech odzvonilo

14. 9. 2019 Aktuality

Máte skvělé songy, věrné publikum a potenciál růst na hudební scéně, ale když se řeší, jak naložit s publicitou a co udělat proto, aby se vaše fanouškovská základna spokojeně rozrůstala, už si nejste tak jistí v kramflecích? Schovejte si dávku svého adrenalinu na pódium a nechte si špičkami v oboru pomoct s budováním svého brandu.

To, že dnes atraktivní merchandising dělá radost nejen fanouškům, ale také rafinovaně šíří povědomí o daném interpretovi nebo kapele, už dávno není tajemstvím. Své o tom ví i legendární punk-rocková skupina z osmdesátých let Moped 56, v níž účinkoval i nepřehlédnutelný zpěvák Vilém Čok. Nikdy nebylo snazší si v anonymním davu najít své příznivce, protože svůj design a filozofii mohou umělci prezentovat na nejrůznějších předmětech. Skvělou zprávou je, že má „merch“ přesah i do módní sféry, a to ocení nejen dámy. Stánky na koncertech a festivalech praskají ve švech pod tíhou kšiltovek, náramků, šátků, brýlí, triček a buttonů, jež si můžete připnout na klopu či batoh. Fanklub má tak možnost nosit své oblíbence hrdě na těle a dělat jim tak reklamu, kudy budou chodit.

Ať už jde o životní motto nebo fotku populárního písničkáře, šikovný designér si hravě poradí s aplikací motivu na téměř cokoliv. Zahraniční hvězdy už službu merchanidisingu vnímají jako samozřejmost své oficiální prezentace a rádi se svěří do rukou profesionálů, protože ví, že se jim daná investice několikrát vrátí. Amatér či profík tedy musí uznat, že když punkový přístup na chvíli odloží a nastaví si kvalitně PR, získá tak o mnoho více příznivců, než kdyby spoléhal jen na publikaci svých videí a článků na webu. Merch je v neposlední řadě i chytrý tah pro podporu prodeje nové desky. Když se zvolí spolehlivá agentura, jež zajistí hladké fungování ve veřejném prostoru, zbude umělcům více času a energie na svou tvorbu, a to jsou hodnoty, jež se nedají vyvážit ani zlatem.

Na letošní Berounský festival Letorosty, kde 14.9 v 18:00 zahrají i Moped 56, vás společně s Vojtěchem Hubingerem srdečně zve Attack Promotion. Těšíme se na Vás!