Orientujete se v nabídce Eko-textilu?

23. 1. 2020 Tipy

Trendem poslední doby je používat přírodní materiály, stejně tak jako efektivně nastavit výrobu, aby byla šetrná k životnímu prostředí. Přinášíme tipy, jak se ve světě ekologicky přívětivých produktů nenechat napálit. Pojďme si společně srovnat eko-pojmy a načerpat inspiraci v podobě aktuálních bestsellerů, které mohou osvěžit vaši nabídku.

Eko-echo

Požadavky klientů se čím dál tím více zaměřují na původ použité látky a její zpracování v souladu s vysokými standardy týkající se dopadu na životní prostředí. Je to bezesporu šlechetné a shodneme se na tom, že je pozitivní, jak nejsou zákazníci lhostejní a zevrubněji se zajímají o to, co vlastně kupují. Pro firmy, jež eko-textil vyrábí nebo dodávají už jsou podobné zprávy méně veselé, protože se jim značně zkomplikovala práce. Musí postupně podléhat přísným regulím a přestat používat například plastové komponenty, jelikož to už se dnes nenosí, jestliže se chcete hřát na výsluní moderního přístupu k výrobě. Také se zohledňuje, zda je elektřina ve výrobnách z obnovitelných zdrojů či jestli daná továrna nevypouští do kanalizace škodlivý odpad. Pojďme si společně srovnat eko-terminologii a načerpat inspiraci v podobě aktuálních bestsellerů, které by mohly osvěžit vaši nabídku.

Jako v bavlnce

Jestliže vybíráte pro náročnějšího klienta vzorky oblečení a doplňků na eco-friendly event, stačí na jeden z nich přidat cedulku s magickým slůvkem BIO a s největší pravděpodobností po ní sáhne jako první, ačkoliv jsou jinak produkty totožné. Naše podvědomí nám našeptává, že bio viskóza nebo organická bavlna, která není geneticky modifikována, jsou jednoduše atraktivnější volbou. Nesporně dobře fungují podobné cedulky ve světe marketingu, kde se bio, eko a organic staly oblíbenými pojmy, za které jsou lidé ochotni připlatit. Zkušený obchodník ale pozná rozdíl, mezi šarádou pro podporu prodeje a látkou, jež je opravdu kvalitní, protože pídí se po povinné certifikaci, která zajišťuje, že nebyly použité bavlníky ošetřeny pesticidy, a že výroba látky byla fair nejen vůči přírodě, ale i vůči lidem, jež ji zpracovávali.

Don′t panic, I′m organic

Podobně přísné podmínky se týkají i produkce vlny. Jestliže hledáte dárek pro jednatele vaší společnosti, sáhnete automaticky po něčem luxusnějším. Ve vašem hledáčku může být například šála ze 100% italské merino vlny nebo kašmíru. Příze by opět měly podléhat certifikaci s absencí užití agresivních chemických látek a label by měl hlásat ohleduplnou výrobu onoho produktu. Samozřejmostí je původ materiálu z ekologického hospodářství, kde byly ovce či kašmírské kozy kvalitně krmeny a měly dobré životní podmínky. Cenová dostupnost záleží na dovozci, ale i když budete muset sáhnout hlouběji do kapsy, vězte, že i to je v souladu s momentálním trendem udržitelnosti módy. V tomto případě platí, že kvalita vítězí nad kvantitou a vyšší prvotní náklady se vám po letech služby vybrané komodity bohatě vrátí.

Batoh z kukuřice a tričko z PETky

Ne, nezbláznili jsme se. Dnes lze pořídit cool batoh, z papírových vláken kombinovaných s vlákny banánových listů nebo můžete nabídnout klientovi, jenž pořádá sportovní soutěž, vaky z bio-plastu a stlačené kukuřičné drti. Na oba je možné vybrat branding nebo vtipné slogany. Jestliže hledají i tašky pro výherce, juta by rozhodně měla objevit na jejich seznamu. Pevný materiál unese i větší hmotnost, a tak jutové pytle použité při soutěži lze později využít pro uskladnění objemnějších věcí. Pro jejich označení nebo právě pro branding lze využít nášivku nebo eko-barvy na sítotisku. Do tomboly doporučujeme, znovu-použitelné stahovací sáčky na ovoce nebo trička, jež byly vyrobeny z recyklovaných PET lahví či dokonce z kávové sedliny. Suma sumárum, ten, kdo zapojí selský rozum a hledá více informací, rychle získá přehled, jak vyhovět momentální poptávce.

Ať už vyberete zákázkovou nebo katalogovou výrobu, nabídneme vám produkty spolehlivých dodavatelů a zajistíme hladký průběh až po dodáním.