Náhradní plnění 2019

13. 11. 2019 Aktuality

Zbystřete, jestliže chcete mít povinný podíl zdravotně postižených zaměstnanců s čistým svědomím tento rok vyřešen. Můžete totiž zvolit náhradní plnění. Zaměstnavatelé s více než 25 zaměstnanci jsou podle ustanovení § 81 zákona o zaměstnanosti povinováni zprostředkovat zdravotně postiženým práci, a to alespoň 4 % z celkového počtu zaměstnanců. To je bez větších debat fér. Jak se vyhnout pokutě a naložit s nařízením i v případě, že se vám letos zaměstnávání ZP osob nedaří?

Přísný zákon?

V současné rekordně nízké nezaměstnanosti může být splnění limitu komplikované pro každou firmu. Stát se ale na okolnosti neptá. Pro případ, že se zaměstnavateli nepovede naplnit stanovený podíl, je stanovena penalizace. Výška pokuty není úplně zanedbatelná a odpovídá 2,5násobku průměrné mzdy za každou ZP osobu, která do splnění limitu chybí. Klíčovým obdobím procesu je prosinec. Tehdy probíhá hlášení počtu ZP zaměstnanců, stejně jako stanovení výšky penalizace. Máme ale i pozitivní zprávy. Penalizaci se můžete vyhnout. Tzv. náhradní plnění je ideální alternativa pro všechny, kteří chtějí být odpovědní a zároveň nemají možnost přímo zaměstnat ZP osoby. Zároveň díky náhradnímu plnění ušetříte na odvodech státu.

Náhradní plnění jako fér možnost

Náhradní plnění je způsob, jak být odpovědný a zároveň nemuset příliš řešit personální politiku firmy. Podle zákona dojde k náhradnímu plnění tehdy, když firma v průběhu daného roku odebere zboží nebo služby od zaměstnavatele, zaměstnávajícího více než 50 % zaměstnanců se ZP nebo zadáním zakázek vy výši 7násobku průměrné měsíční mzdy. Služby zmiňovaných pracovníků mohou být úklidové, recepční nebo bezpečnostní. Nezapomeňte i na povinnost vše vložit do elektronické evidence Ministerstva práce a sociálních věcí a na Vás je pouze odevzdání jediného formuláře „Ohlášení plnění povinného podílu“, který je nutné nejpozději do 15. února odevzdat na Úřadu práce ČR, buď elektronickou formou, nebo v papírové podobě. Hodnota zboží a služeb se vždy počítá bez DPH, stačí zadat vstupní čísla do kalkulačky.

Kalkulačka náhradního plnění

Kolik osob se ZP byste měli zaměstnávat:

Nahradní plnění odběrem zboží a služeb ve výši:

Penále:

Jak na náhradní plnění?

Pokud se právě začínáte rozhlížet kde najít vhodného dodavatele pro náhradní plnění, nabízíme pomocnou ruku. Bereme jako přirozené, že u nás lidé se ZP zpracovávají téměř polovinu zakázek. Jak to funguje? Dlouhodobě spolupracujeme s jedním z největších zaměstnavatelů osob se ZP v České republice a rádi vás spojímePomůžeme vám vymyslet nejlepší řešení. Takové, které potěší vašeho finančního a personálního ředitele, dá smysl práci lidí se ZP a navíc nakopne váš marketing a branding.

Sociální odpovědnost totiž není o splnění nařízení a povinností. Je hlavně o dobrém pocitu z toho, že naše práce má pozitivní dopad i na široké okolí firmy.

 • 20 let zkušeností

  20 let zkušeností

  Nejsme žádní nováčci

 • Showroom v Praze

  Showroom v Praze

  Přijďte se podívat na naší práci

 • Jsme rychlí v dodání

  Jsme rychlí v dodání

  Máme vlastní stroje a výrobu

 • Zakázková výroba

  Zakázková výroba

  Zakázkový textil je naši pýchou

 • Světová výroba

  Světová výroba

  Pouze prověření dodavatelé

 • Česko a Slovensko

  Česko a Slovensko

  Stavte se za námi osobně

Certifikace společnosti

Záleží nám na tom,s kým spolupracujeme. Proto jsme držiteli velkého množství certifikací. Níže pár příkladů.

Certifikát - confiance Certifikát - Psi Certifikát - sedex Certifikát - fsc Certifikát - FairWear Foundation Certifikát - pefc Certifikát - sreepur