6 tipů správné péče o reklamní textil

30. 9. 2020 AktualityTipy

Pořídili jste pro kolegy várku mikin s firemním logem a chcete je nosit co nejdéle? Povíme vám, co dělat pro to, aby vám reklamní textil sloužil co nejdéle. Praní hraje velkou roli v délce životnosti brandovaných oděvů, ručníků a dalších látkovin. Čemu se vyvarovat a jak se o potisky starat? Na to vám odpoví náš stručný průvodce.

1. Poctivá selekce

Roztřídit textil podle barev je nepopulární činnost, která se ale rozhodně vyplácí. Obecně platí, že bílé a černé prádlo pereme zvlášť. Co se týká barev, lze kombinovat například zelenou a modrou, doporučujeme však brát v potaz, že nově zakoupené látky mohou mít tendenci při prvním praní pouštět barvu – pozor tedy u červené. Jestliže váš oděv obsahuje potisk, otočte jej naruby. S podobnou opatrností hledíme i na rozdílný materiál, nášivky a aplikace. Abyste zabránily poškození, perte náchylnější kousky v ochranném sáčku.

2. Detergent na míru

Vybrat správný prací prostředek bývá oříšek. Pro zachování sytých barev se doporučuje používat neagresivní prášek či gel určený na barevné prádlo se složkami proti blednutí. Na bílé svršky spíše aplikujte takový detergent, který obsahuje rozjasňující látky zachovávající nezapraný vzhled. Na vlněné prádlo, různé svetry a jemné pletené oblečení používejte výhradně prášky nebo gely na vlnu. Jenom správným a šetrným praním zabráníte vytahání látky nebo porušení potisku.

3. Bez poskvrny

Na skvrny pomohou speciální odstraňovače skvrn, které těsně před praním nanesete na místo nehody. Nechejte působit jen po tak dlouho dobu, jaká je doporučovaná na obale. Skvrny můžete také před praním předeprat lehce mýdlem, snáze se pak vyperou. Zároveň ušetříte tím, že nemusíte zvyšovat množství pracího prostředku nebo teplotu při samotném praní. Pokud potřebujete extra vůni, sáhněte po ekologickým přípravkům či avivážím, které jsou sensitivní vůči pranému materiálu i k životnímu prostředí.

4. Jeďte naplno

Správně naplnit pračku je výhodné z hlediska úspory energie. V rámci optimální spotřeby nenechávejte pračku poloprázdnou pokud nemáte chytrou pračku, která obsah vody v bubnu reguluje a zároveň ji neplňte příliš, prádlo bude zmačkané a bude se obtížně žehlit. Zlatý střed vám pomůže zachovat poučka, která hlásá, že by se mezi prádlo a buben měla vejít dlaň nastojato.

5. Na teplotě záleží

Moderní prací zařízení nabízí nespočet programů, vždy proto volte prací program přesně podle druhu a materiálu prádla. Látka i branding vám tak budou sloužit co nejdéle. Na praní běžného barevného prádla, košil nebo triček, které nejsou příliš zašpiněné, stačí teplota 30 stupňů. Prádlo zůstane déle barevné a ušetříte energii. Ručníky na zakázku stačí prát na 60 stupňů. Aby vám potisk vydržel co nejdéle, ani ždímání by nemělo jet na plné otáčky.

6. Sušení a žehlení

Výhoda sušičky je ulehčení námahy. V případě textilu s potiskem ale doporučujeme nechat proschnout prádlo na klasickém věšáku. Vyšší teploty v sušičce mohou potiskové porušit. Sušení prádla na čerstvém vzduchu je zároveň nejlevnější a nejekologičtější způsob. Při kontaktu s žehličkou by potisk měl opět být otočen naruby.

 

Potřebujete poradit s vaší zakázkou? Ozvěte se nám a my se o vše rádi postaráme.